Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

13 kwietnia 2008 odbyły się zawody w Mińsku Mazowieckim. Nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze. Mamy 10 medali, 1 srebrny i 9 brązowych!

13 okazała się szczęśliwa dla ostrowskich karateków. Podczas turnieju w Mińsku Mazowieckim zdobyli 10 miejsc medalowych!  25-osobowa drużyna  OKKK stanowiła jedną z najliczniejszych ekip podczas zawodów, na których wystartowało ogółem 120 zawodników z  ośmiu klubów. Cała drużyna znajdowała się pod opieką sensei R. Grabowskiego i T. Marcjaniaka, którzy tradycyjnie już podczas zawodów zajmowali się również sędziowaniem walki i kata. Jedynym niedosytem jest to , że żaden z naszych zawodników nie sięgnął po złoto. Karol Kuczyński  zajął w kategorii 10-12 lat  II miejsce, w tej samej kategorii III miejsca zajęli Michał Bołtryk  i Bartek Zagumny (sekcja Wyszków) więc tą kategorię zdominowali całkowicie nasi zawodnicy.  Bardzo dobre walki stoczyli Piotrek Pasiński, Mateusz Lewocz i  Laskowski Maciej również zajmując trzecie miejsca. Daniel Wojdak zajął III miejsce w kata oraz uplasował się na 5 miejscu w kumite. Monika Grzegorzewska ( s.Wyszków), Łukasz Pochmara (s.Wyszków) oraz Mikołaj Rozumek sprawili bardzo dużą niespodziankę zajmując III miejsca  mimo, że to były ich debiutanckie występy na  macie. Jakub Sobotka odpadł w drugiej walce. Pozostałe osoby: Krzysztof Bielak, Jakub Bołtryk, Sylwia Krześniak, Kornel Kwiatkowski( s.Wyszków), Rafał Dzieniszewski(s.Wyszków), Marek Nowak, Ola i Ania Banaszek (s.Wyszków), Patrycja Ludwikowska(s.Wyszków), Asia Małyszko i Ewelina Tułowiecka odpadły w pierwszych pojedynkach jednak poziom ich walk był zadowalający, a niektóre z tych pojedynków kończyły się po dogrywce. Należy pamiętać, że zawody karate rozgrywane są systemem pucharowym i aby dojść do finałów należy stoczyć  zazwyczaj 2-3 zwycięskie walki. W zawodach brali udział zawodnicy z klubów z  Mińska Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej, Siedlec, Łukowa, Warszawy ( 3 kluby), Radzymina  i Broku. Gościem honorowym turnieju był  wielokrotny mistrz świata w kickboxingu, mistrz Polski w karate kyokushin  Marek Piotrowski.  W opiece nad naszą drużyną pomagali rodzice- pani Wojdak, panowie Dzieniszewski, Banaszek, Bołtryk  i Budny.