Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Przasnysz 13 VI 2004. Turniej zgromadził 233 uczestników z 19 ośrodków karate kyokushin. Sędzią głównym był sensei Mariusz Mazur z Bielańskiego Klubu Karate Kyokushin. Turniej rozgrywany był w konkurencjach kumite (walki), kata oraz walki reżyserowane. Ostrów Mazowiecką reprezentowało 8 zawodników i zawodniczek.

W kategorii kumite dzieci (10 lat) nasza reprezentantka Paulina Zaniewska zajęła I miejsce, a w kategorii juniorek młodszych (17 lat,+55 kg) III miejsce zajęła Maria Jasko. Chłopcy mięli mniej szczęścia. Niestety przegrywali w pierwszej lub drugiej walce. W kata zadebiutowali Kacper Jarząbek i Maciek Laskowski. Kacper przeszedł do drugiej tury co jak na pierwszy start w tej konkurencji jest dużym osiągnięciem. Ostatecznie Ostrów zajęła 11 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Pierwsze zajął ośrodek w Radzyminie, drugie-Augustów, trzecie -Warszawa-Bielany.
W turnieju wystartowała rekordowa liczba uczestników, czego nie spodziewali się organizatorzy. W efekcie mimo rozgrywania konkurencji na 3 matach zawody zakończyły się o godzinie 21.
Na osobny komentarz zasługują osiągnięcia Pauliny Zaniewskiej (10 lat), która w tym sezonie zrobiła bardzo duże postępy. W VI Młodzieżowych Mistrzostwach Mazowsza w Radzyminie 07.03.2004. zajęła II miejsce. Obecny start i wygrane walki z tymi samymi zawodniczkami rokują nadzieję na sukcesy w kategorii kadetów.