Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

W naszym klubie  odbył się turniej dla początkujących adeptów karate kyokushin.  Zgromadził 75  chłopców i dziewczynek zafascynowanych karate , które  walczyły w 3 konkurencjach: najsilniejsze kopnięcie, walka na tarczy i kumite.

                Konkurencja „Najsilniejsze kopnięcie” polegała na pomiarze siły kopnięcia na specjalnym przyrządzie pomiarowym.  Zawodnicy wykonywali kopnięcie w przyrząd , który automatycznie dokonywał pomiaru siły uderzenia. „Walka na tarczy” polegała na tym, że przeciwnicy wykonywali atak na tarcze trzymane przez asystentów. Tu liczyła się efektowność walki i zasób technik. Koronna konkurencja „Kumite”  to oczywiście walki. Początkujący zawodnicy walczyli w odpowiednich środkach ochronnych – pancerzach, kaskach, ochraniaczach  i rękawicach. 

                Wszystkie konkurencje przyniosły wiele emocji  oraz niespodzianek. Rodzice  , licznie zgromadzeni na turnieju, przeżywali  zmagania swoich pociech z wypiekami na twarzy.

                Oprócz aspektu sportowego , turniej miał również aspekt szkoleniowy. Starsi zawodnicy wcielili się w role sędziów i sekundantów.  Na koniec wszyscy mogli uczestniczyć w tortowej uczcie. 

Mikołajkowy Turniej  dla „świerzaków”  dobiegł do końca w świetnej atmosferze.  Miejmy nadzieje , że pokazali się na nim przyszli mistrzowie.