Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

W zawodach zorganizowanych przez sensei Pawła Juszczyka z Klubu Sportów Walki UKS BUSHI wzięło udział 366 zawodników z 28 klubów z całej Polski. Turniej rozegrany został we wszystkich kategoriach wiekowych wg światowych przepisów IKO.

Zawody zaszczycił swoją obecnością wiceminister sportu, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, pan Tomasz Półgrabski.

Ostrowscy zawodnicy wywalczyli podczas tych zawodów następujące miejsca: złoto – Malwina Laskowska (kadetki +50kg), srebro – Michalina Chrobot (kadetki -50kg), Kuczyński Karol (młodzik +60 kg), brąz – Maria Jasko (seniorki +60kg), Laskowski Maciej (junior -80kg), Ewa Zarzycka (kadetka +50 kg), Nadia Obuchowska (dzieci +28kg) oraz Jakub Pawlak (dzieci + 35 kg). W kata nasza zawodniczka Katarzyna Komar przeszła do drugiej tury i znalazła się wśród 10 najlepszych zawodników. Kategoria kata rozegrana została bez podziału na wiek i płeć i wystartowało w niej wielu bardzo dobrych zawodników i zawodniczek.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, duża ilość zawodników powodowała, że aby wejść do strefy medalowej trzeba było stoczyć dużo pojedynków. Były to ostatnie zawody w 2012 roku, w których startowali zawodnicy z naszego klubu. W turnieju wzięło udział 15 zawodników OKKK. Opiekunem zawodników oraz sędzią podczas zawodów był sensei Tomasz Marcjaniak

{image_thumb src=’TurniejJozefow2012/’ h=80 title=’XIII Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa 16.12.2012 – 8 medali’ ile=6 popup=1}