Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Zawodnicy OKKKyokushinkai potwierdzili swoją dobrą formę  w przygotowaniach do Pucharu Polski . Podczas  bardzo licznie obsadzonego turnieju w Józefowie  nasi  karatecy zdobyli trzy złote, jeden srebrny oraz pięć brązowych medali.  Dało to nam 6 miejsce drużynowo pośród 29  klubów biorących udział w zawodach. Świetne walki stoczyli wszyscy nasi zawodnicy w kategoriach młodzików, juniorów  oraz seniorów.   Młodsi zawodnicy – dzieci i kadeci też w niezłym stylu walczyli  tego dnia lecz  ze zmiennym skutkiem. Na najwyższym podium stanęli : Michalina Chrobot, która potwierdziła swój tytuł Mistrzyni Europy  walcząc i wygrywając w finale z Anną Wiatrowską z Wrocławia, ta samą zawodniczką z którą walczyła w finale ME w Katowicach . Konkurencji również nie miał Mikołaj Radgowski, który w walkach  po kolei eliminował swoich rywali w tym również zawodnika z Białorusi. Maria Jasko zakończyła wszystkie swoje walki przed czasem. Najdłuższy jej pojedynek tego dnia trwał 15 sekund !  Bardzo dobrze walczył Karol Kuczyński, który  zajął drugie miejsce  mimo, że startował w kategorii z cięższymi zawodnikami.  Świetnie  zaprezentowali się  zdobywcy trzecich miejsc.  Stoczyli zacięte pojedynki , które dobrze  wróżą  przed Pucharem Polski. Brązowe medale zdobyli: Michał Bołtryk, Karolina Kowalewska,  Dawid Walczak oraz dziewczynki Tyborowicz Gabriela, Julia Skwierczyńska. Czwarte miejsce zajęła Ewa Zarzycka. . W kata czwarte miejsce zajął Mikołaj Radgowski. Zawodnikami opiekował się sensei Radosław Grabowski, który również sędziował podczas zawodów.

W turnieju wzięło udział 330 zawodników z 29 klubów z Polski oraz z  Białorusi, Ukrainy i Rosji. Turniej stał na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym.  Organizatorem zawodów był sensei Paweł Juszczyk  i klub  UKS Bushi . Turniej należy do najdłużej rozgrywanych i najliczniejszych zawodów karate kyokushin w Polsce.

{image_thumb src=’Jozefow_2013/’ h=80 title=’Tytuł’ ile=8 popup=1}

{cms_module module=’Album’ albums=’XIV Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa 09.11.2013′}