Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Mega-Turniej Karate Kyokushinkai w Józefowie. 08.11.2015

8 listopada w Józefowie odbył się kolejny Turniej o Puchar Burmistrza Józefowa. Po raz szesnasty zawodnicy z całej Polski zgromadzili się na hali ośrodka sportu . W tym roku przybyła ich rekordowa liczba , bo aż 460 zawodników z 43 klubów. Tym samym był to największy turniej karate kyokushin w Europie.
Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowali : Kacper Dzierżanowski, Wiktoria Pędzich, Aleksander Cydejko , Ewa i Filip Pasek, Mikołaj Kosina, Julia Skwierczyńska, Jan Bilwin, Magda Baczewska, Julia i Tomasz Parafińscy oraz Kacper Frączyk.
Z uwagi na ogromną ilość uczestników oraz wysoki poziom zawodów bardzo trudno było przebić się do strefy medalowej, jednak udało się to kilku naszym zawodnikom. Po złoto sięgnął Filip Pasek ( kat. dzieci) wygrywając po kolei cztery walki, Julia Skwierczyńska ( kat. młodziczek) zajęła 3 miejsce pokonując w bardzo dobrym stylu dwie zawodniczki, Julia Parafińska ( kat. dzieci) zajęła po dwóch doskonałych walkach w eliminacjach 3 miejsce a Magda Baczewska ( kadetka) w bardzo silnie obsadzonej kategorii młodziczek zajęła 4 miejsce. Podobnie w kategorii dzieci Ewa Pasek również zajęła 4 miejsce. Również pozostali zawodnicy stanęli na wysokości zadania wygrywając swoje pierwsze walki jednak ulegli w kolejnych pojedynkach swoim przeciwnikom.
Na turnieju zabrakło niestety kilku naszych doświadczonych zawodników  ze względu na falę przeziębień która niefortunnie przetoczyła się przez nasze sekcje i zawodnicy nie byli w stanie walczyć na zawodach.
Podczas zawodów sędziowali również sensei Radosław Grabowski i sensei Tomasz Marcjaniak. Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai dziękuje Bankowi Spółdzielczemu w Ostrowi Mazowieckiej za wsparcie udzielane klubowi przy organizacji startów w zawodach.