Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

XIV Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa, który został rozegrany 20 maja 2023 zgromadził rekordową liczbę 532 zawodników z 41 klubów karate z Łotwy, Czech, Ukrainy i Polski. Tak jak co roku organizatorem imprezy był Klub Sportów Walki Bushi. W najmłodszej kategorii wiekowej występowały dzieci z rocznika 2016 i młodsze ale nie zabrakło także walk seniorów oraz osób powyżej 35 lat. Uczestnicy rywalizowali w kumite pełnych przepisach kyokushin, tzw. All Kick czyli z możliwością użycia palnej siły wszystkich technik i stosowania wszystkich kopnięć w głowę, tułów i nogi rywala. Uczestnicy byli podzieleni na tzw. „świerzaków” i zaawansowanych. Walki poprzedził turniej kata czyli tradycyjnych form karate ukierunkowany na zawodników specjalizujących się w tej konkurencji.

Turniej od etapu zgłoszeń, poprzez weryfikację i ważenie zawodników, losowanie oraz informowanie zawodników o przebiegu zawodów przebiegł niezwykle sprawnie pod nadzorem sutemu informatycznego KARATE ON-LIME a komunikaty dla zawodników były wyświetlane bieżąco na monitorach oraz dostępne w Internecie.

Nasz Klub reprezentowało 12 zawodników:  Damian Cymerman , Adam Rostkowski , Michał Księżopolski– I miejsce , Maria Bublias, Tomasz Galczinskij, Aleksander Prokopczuk, Borys Gospoś, Przemysław Wielądek  – II miejsce,  Franciszek Dorosz – III miejsce